30 maja  2014 roku z okazji Dnia Dziecka organizujemy na terenie ,,Miejskiego placu zabaw” położonego w Ogródku Jordanowskim przy ul. Unii Lubelskiej  festyn rodzinny dla 241 najmłodszych naszych podopiecznych. Chcemy, aby w tym dniu wszystkie twarze naszych dzieci były uśmiechnięte, radosne i zadowolone. Pragniemy, aby dzieci na długo zapamiętały swoje święto, dlatego przygotowaliśmy dla nich mnóstwo atrakcji i wesołej zabawy.

  • 14:00   Powitanie dzieci przez Prezydenta Miasta Kołobrzeg  i  z-cę Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej ds. Pomocy Społecznej
  • 14:10 – 16:00  Program ,,Poszukiwacze podwodnego skarbu” – prowadzony przez  Piratów ( Klauni Kulki)
W programie tym,  mamy do czynienia z dwoma częściami zabawy: w jednej „inny” świat przedstawiany jest bardzo konkretnie, natomiast w drugiej poruszamy się w tym nowo stworzonym środowisku i żyjemy w nim. W części pierwszej dzieci wspólnymi siłami tworzą podwodny świat, gdzie ruchy się spowalniają, gdzie nie chodzimy tylko „pływamy”, gdzie spotykamy ryby i syrenki. 
 
W części drugiej przygotowana jest zabawa, w trakcie której trzeba rozwiązywać zadania różnego rodzaju – wszystkie z nich mają jednak coś wspólnego z wodą lub też z podwodnym życiem. Zabawa przeplata się z pirackimi tańcami, zajadaniem owoców morza, wędkowaniem, oczyszczaniem  zanieczyszczonego oceanu, wygulgotaniem sto lat Księżniczce Toni Morskiej. Na zakończenie każde z dzieci puszcza wodne bąbelki i cały plac zabawy mieni się kolorami tęczy. 
 
Festyn zakończony jest odnalezieniem skarbu, w którym kryją się nagrody dla wszystkich uczestników zabawy.
Impreza ma swój początek w morskich głębinach, a zadaniem jej uczestników jest odnalezienie zaginionego skarbu Oktupusa  Władcy Mórz.
 
Atrakcje dodatkowe podczas zabawy:
  • Atrakcja 1. Fabryka baniek mydlanych – pokazy wraz z warsztatami dla dzieci.
  • Atrakcja 2. Balonikowe zoo/skręcane z baloników zwierzątka i kwiatki. Obdarowanie dzieci skręcanymi /modelowanymi dla nich balonikami zwierzątkami, kwiatkami, mieczami itp.
  • Atrakcja 3. Malowanie twarzy/makijaże.
Kolorowy klaun maluje dzieciom buźki i ręce profesjonalnymi farbkami w piękne wzory.
 
Ponadto:
  • Loteria fantowa (każdy los wygrywa)
  • Grupa Ratownicza ,,PARAMEDIC” - punkt  medyczny
    Punkty gastronomiczne:
  • kiełbaska z grilla,
  • pączki,
  • napoje,
 
Impreza przygotowana przez :
Dział Pracy Socjalnej
Dział Opieki nad Osobami Bezdomnymi
 
 
 
Impreza sfinansowana ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych