Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołobrzegu - Świadczenie wychowawcze (500+)

Świadczenie wychowawcze (500+)

Logo Programu 500+ przedstawiające uśmiechniętą rodzinę

Wnioski o kontynuację świadczenia 500+ należy składać dopiero w 2021 roku.

Nie ma konieczności składania nowych wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+.

Obecnie trwający okres świadczeniowy został wydłużony do 31 maja 2021r. i dopiero w 2021 roku przyjmowane będą wnioski o kontynuację tego świadczenia.

Wnioski będzie można składać od 1 lutego 2021r. drogą elektroniczną, a od 1 kwietnia 2021r. w formie papierowej.

Obecnie wnioski o świadczenie 500 + powinny składać tylko osoby którym urodziło się dziecko lub uzyskały prawo do pobierania świadczenia np. w związku ze zmianą sytuacji rodzinnej.

Świadczenie wychowawcze przysługuje na wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę.

Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego można składać online (poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS) oraz drogą tradycyjną (po uprzedniej rezerwacji terminu).

Z uwagi na zniesienie kryterium dochodowego nowy formularz wniosku został znacznie uproszczony i skrócony dzięki temu łatwiej można składać wnioski drogą elektroniczną. Do czego bardzo zachęcamy.

Od 1 lipca 2019 r. prawo do świadczenia wychowawczego nie jest już uzależnione od ustalenia alimentów na dziecko od drugiego rodzica w przypadku wniosków składanych przez rodziców samotnie wychowujących dziecko.

Informacja o przyznaniu świadczenia przesyłana jest na adres poczty elektronicznej klienta. W przypadku braku adresu e-mailowego osoba ta może odebrać informację o przyznaniu świadczenia w postaci papierowej.

Więcej informacji o programie Rodzina 500+ na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

Druk wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego do pobrania ze strony internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2020-09-20 18:51przez:
Opublikowano:2020-09-20 00:00przez: Anna Waligórska
Podmiot udostępniający: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołobrzegu
Odwiedziny:3867

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.